Doğadayız Aktivite Haftası

100347_366341173e9db22b2e44ad3cdc1436ddd84a1b42

DoÄŸadayız DoÄŸa Sporları Organizasyon 2018 yılı için Aquarius Hotel ile iÅŸbirliÄŸi yaparak, KaÅŸ V.Ä°.P konaklamaları için tesisimizi seçti. Aktivite ve doÄŸa severler için çok amaçlı ve bir o kadar da eÄŸlenceli programlar sunan organizsyon, yenilikleri ile doÄŸaseverleri bu yaz KaÅŸ’a bekliyor. Detaylı bilgi için Dogadayiz.net

Hadi Be OÄŸlum

MV5BZTA1MDEwYTctNTlhNC00YjdmLWI0ZDYtY2E0MGIxZGM5ZDk2XkEyXkFqcGdeQXVyODY1MDkwOQ@@._V1_UY1200_CR105,0,630,1200_AL_

Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oÄŸlu Efe’ye adamıştır. Ali’nin bu hayatta tek tutunduÄŸu dal oÄŸlu Efe olsa da, Efe diÄŸer çocuklardan farklıdır. Ä°letiÅŸim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk deÄŸildir. OÄŸluyla baÄŸ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali’nin en büyük isteÄŸi ise, oÄŸlunun ..

BaÅŸrollerini Kıvanç TatlıtuÄŸ ve Alihan Türkdemir’in oynadığı Hadi Be OÄŸlum 16 Åžubat 2018 Tarihinde vizyona girdi. KaÅŸ ve çevresinde çekimleri yapılan bu filmi tüm sinemaseverlere tavsiye ederiz. Giderken yanınıza mendilinizi de almayı unutmayın.

Cappari Hotels Plajları 2018 de de Mavi Bayrak Ödülü Aldılar.

Mavi Bayrak Ödülü konusunda plajlar için 32 ve marinalar için 24 kriter bulunmaktadır. Bu kriterler kapsamında deniz suyunun kontrolü amacı ile plajlardan 15 gün ara ile sezon süresince deniz suyu numunesi alınmakta, mikrobiyolojik düzeyde ve üç parametrede analizler yapılmaktadır. Bu analizler “Avrupa BirliÄŸi Yüzme Suyu Direktifleri” kapsamında deÄŸerlendirilmektedir. Marinalar için deniz suyu analizi Okumaya devam et “Cappari Hotels Plajları 2018 de de Mavi Bayrak Ödülü Aldılar.”

KaÅŸ Antalya

Akdeniz’in bozulmamış beldelerinden biri olan KaÅŸ, Antalya’dan Fethiye’ye uzanan sahil ÅŸeridinde yer alan ÅŸirin bir liman kasabasıdır. Batıyı Toros DaÄŸlarının dik yamaçlarının denizle buluÅŸtuÄŸu noktada; yarımadalar, adacıklar ve komÅŸusu Meis Adası ile kuÅŸatılmıştır.
KaÅŸ‘ın ı.ö. 2. bin yılındaki isminin Habessos olduÄŸu ileri sürülür. ÅŸehirde bulunan ve iki ayrı dilde yazılmış bir yazıta göre, antik dönemde, Orta Lykia Bölgesi’nin eski liman kenti Antiphellos’un üzerine kurulmuÅŸtur. 20. Yüzyılın baÅŸlarına kadar da Andifli olarak adlandırılmıştır. Bölge ormanlarından elde edilen sedir aÄŸacı, meÅŸe palamudu ticareti ve süngercilik sayesinde geliÅŸerek, kendine yeten zengin bir ÅŸehire dönüşmüştür.
KaÅŸ‘ın tarihsel kalıntıları arasında en dikkat çeken anıtlarından biri, Uzun çarşı Caddesi üzerinde karşımıza çıkan ve ı.ö. 4. yüzyıla tarihlenen bir lahiddir. Kent içinde dolaşırken birçok kaya mezarları, lahitler ve “mausoleion” adı verilen mezar anıtları ile karşılaÅŸmak mümkündür.
Akropol olarak nitelenen yükseltinin Meis Adası’na bakan yüzünde, günümüze ulaÅŸabilmiÅŸ, işçiliÄŸi düzgün sur kalıntıları görünür. ÅŸehrin batısında, Antiphellos’un Hellenistik Dönem’e tarihlenen tiyatrosu ise oldukça saÄŸlamdır.
KaÅŸ, tarihi eserleri yanında tam bir doÄŸa cennetidir: Büyük çakıl, Küçük çakıl ile Kalkan yolu üzerinde bulunan Akçagerme ve KaputaÅŸ plajları, tertemiz sularında serinleyebileceÄŸiniz yerlerdir. Ayrıca, sadece denizden ve yürüyüş rotasından ulaşılabilen, antik Sebeda kentini ve Antiphellos’un ikinci limanı olan LimanaÄŸzı Plajı’nı da unutmamak gerekir. DoÄŸayla tarihin bütünleÅŸtiÄŸi Kekova’ya (Simena) yine tekneyle gidilebildiÄŸi gibi, karadan üçağız’a (Theimioussa) gidilip ardından motor veya deniz kanosuyla (sea kayak), batık kent ve inci gibi iÅŸlenmiÅŸ koylar gezilebilir. KaÅŸ‘ın çevresinde yer alan maÄŸaralardan Mavi MaÄŸara, Aşırlı Adası Deniz MaÄŸarası, Kekova Adası Deniz MaÄŸarası, güvercinleri ile ünlü Güvercinlik MaÄŸarası, tüysüz yarasaları ve ayazma kalıntısı ile Hıdrellez MaÄŸarası dikkat çekicidir.

DoÄŸa aktiviteleri merkezi olarak ilginin her geçen gün arttığı KaÅŸ, Akdeniz’in en Önemli dalış merkezi olma yolundadır. DeÄŸiÅŸken kıyı yapısı, antik batık ve amphoraları, modern gemi ve uçak batıkları, resif, kanyon ve maÄŸaralar ile fauna ve floranın zenginleÅŸtirdiÄŸi, yasak bölgelerin büyük bir bölümünün dalışa açıldığı, güçlü akıntıların olmadığı, berrak ve turkuaz deniziyle bu ilgiyi hak eder.

Son yılların ilgi çeken su sporlarından kano yapmak isteyenlere de heyecan verici seçenekler sunar bölge. KaÅŸ‘ın (Antiphellos-Sebeda) ve Kekova’nın (Theimioussa-Simena) tarih ve doÄŸa güzellikleriyle süslü eÅŸsiz koylarında deniz kanosu (sea kayak), sakin akan suları ile EÅŸen ve Dalaman çayları’nda da, nehir kanosu yapılmaktadır.

KaÅŸ, iklim koÅŸulları ve yeryüzü ÅŸekilleri açısından yamaç paraşütü aktivitesi için de son derece elveriÅŸlidir. Paragliding meraklıları, deneyimli hocalar eÅŸliÄŸinde yeÅŸil daÄŸlardan süzülürken, muhteÅŸem KaÅŸ ArÅŸipel’ini izleyerek kendilerini berrak suların kıyısına bırakabilirler.

Cappari Hotels Aqua Princess

KaÅŸ Merkezinde Küçükçakıl mevkiinde yer alan otelimiz üç yıldız standardında olup yarım pansiyon hizmet vermektedir. Denize sıfır konumu ile KaÅŸ’ın en güzel yerindedir ve yürüyerek KaÅŸ’ın merkezine beÅŸ dakika uzaklıktadır.

Toplam 42 oda ve 90 yatak kapasitesi
bulunan tesisimiz nisan – kasım döneminde açıktır.
Otelimiz 2014 yılında yenilenmiÅŸ ve Okumaya devam et “Cappari Hotels Aqua Princess”

Cappari Hotels Aquarius

Aquarius Otel KaÅŸ ÇukurbaÄŸ Yarımadasında 36 odası ve mavi bayraklı plajı ile eÅŸsiz bir konumdadır. 4.500mt2 lik bir alana kurulu olan otel deniz kıyısında kendine ait plajı ve tesisleri ile Mayıs – Kasım ayları arası hizmet vermektedir.
Yaklaşık 19 senedir bölgede hizmet vermekte olan Aquarius Hotel, aradan geçen zaman içerisinde birçok kez tadilattan geçmiş ve bugünkü halini almıştır.
Butik tarzda hizmet vermek ve misafirlerine sahip olduÄŸu doÄŸal ve eÅŸsiz konumu en iyi ÅŸekilde yaÅŸatmak, iÅŸletmemizin temel felsefesi olmuÅŸtur.
Tesisin en önemli özelliği deniz ve dinlenceyi bir arada en iyi şekilde sunmasıdır.

  • Özel Plaj (ücretsiz)
  • Åžezlong ve ÅŸemsiye (ücretsiz)
  • Havuz (ücretsiz)
  • Otopark (ücretsiz)
  • Wi-fi internet (ücretsiz)

AQUARIUS ve AQUA PRINCESS HOTEL zincir otellerdir ve aynı gruba bağlı çalışmaktadırlar.